LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Hetimi për Beqajn/ Klodiana Lala zbardh detajet

19 Nëntor 2023, 11:28, Aktualitet CNA
Hetimi për Beqajn/ Klodiana Lala zbardh detajet
Ilir Beqaj ish-ministër

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje të reja nga hetimet që po kryen Prokuroria e Posaçme në lidhje me koncesionin e sterilizimit dhe ish-ministrin Ilir Beqaj.

Sipas gazetares, ish-ministri Beqaj nuk ka parandaluar konfliktin e interesit mes biznesmenit Ilir Rrapaj dhe ish-zëvendësministrit Klodian Rrapaj.

Po ashtu nuk ka konstatuar fryrjen e kostove nga ana e komisionit.

Kujtojmë se një ditë më parë SPAK dha njoftimin se është caktuar masa e sigurisë detyrim me paraqitje dhe ndalim i daljes jashtë vendit për ish-ministrin Beqaj./ CNA

Lajmet e fundit nga