LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sotiraq Filo flet për projektin e madh/ Do të ndërtojmë lagjen e teknologjisë në Korçë

19 Nëntor 2023, 15:27, Aktualitet CNA

Sotiraq Filo flet për projektin e madh/ Do të ndërtojmë

Qyteti i Korçës do të ketë lagjen e parë teknologjike në Shqipëri.

Kryebashkiaku Sotiraq Filo ka deklaruar se projekti do të sjellë shumë përfitime për të rinjtë dhe qytetarët e Korçës, të cilët do të punësohen në fushën e teknologjisë për kompani vendase e të huaja.

"Bazuar në këtë infrastrukturë duam të krijojmë komunitetin e parë në Shqipëri e të rinjve që i bashkon teknologjia", ka thënë Filo. 

“Është projekt dhe ambicia jonë e radhës. Duam të ndërtojmë në qytetin e Korçës një lagje të teknologjisë, e cila do të ofrojë për të rinjtë e të rejat e Korçës, por dhe atyre korçarëve që punojnë në Tiranë, por do duan të kthehen në Korçë, të ofrojmë një hapësirë e mundësi të banojnë atje, apartamente, mundësi për argëtim. Bazuar në këtë infrastrukturë duam të krijojmë komunitetin e parë në Shqipëri e të rinjve që i bashkon teknologjia“, është shprehur Sotiraq Filo./ CNA

Lajmet e fundit nga