LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flamuri kudo në “Fish City”/ Luca: Simbol i kombit e bashkimit, na ka bërë të arrijmë këtu ku jemi

19 Nëntor 2023, 19:56, Aktualitet CNA

Flamuri kudo në “Fish City”/ Luca: Simbol i kombit e bashkimit,

Biznesmeni dhe sipërmarrësi, Gjergj Luca i ka mbushur ambientet e “Fish City” me flamurin e Shqipërisë.

Luca thotë se asnjëherë nuk është herët të ngresh në piedestal e ti përulesh flamurit kombëtar.

Sipas tij është një detyrim moral, shpirtëror, atdhetar e hyjnor sepse në këtë botë ku metarializmi po na verbon, flamuri i kombit mbetet i vetmi "doktor okulist" që na çel sytë e na orienton.

Sipërmarrësi thotë se janë bashkuar bashkë burrat e mirë e kanë fituar luftën. Por sipas tij në ditët e sotme mungojnë burrat e mirë, ndaj ai ju bëri thirrje të gjithëve të ndihmojnë burrat e mire.

“Na e ngritën shpirtin peshë çunat e kombëtares. Flamuri është simbol i kombit, simbol i bashkimit. Të parët tanë me flamur kanë bërë gjithë luftën. Nuk kanë pasur me ngrënë e janë bashkuar bashkë burrat e mirë e kanë fituar luftën. Ky flamur na ka bashkuar të gjithëve, na ka çuar përpara. Sot burrat e mirë mungojnë, e i kanë zëvendësuar burrat me lekë. Sot mungojnë burrat e mirë. Nuk mungojnë burrat me lekë se burrat me lekë fitojnë antipasti e nuk e çojnë kombin përpara. Bota sot ka krizë për burra të mirë. Dhe ky vend do të ishte bërë më i mirë po të kishte burra të mirë e jo burra me lekë. Ndërsa ky flamur këtu na ka çuar të gjithëve të vrapojmë pas tij për me arrit këtu ku jemi. Sot mungojnë burrat e mirë. Unë ju bëj thirrje të gjithëve ti ndihmojnë burrat e mirë. Dhe gëzuar festat!”, tha ai./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

 

 

Lajmet e fundit nga