LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në Korçë/ Raportohet për 2 të plagosur

19 Nëntor 2023, 18:44, Aktualitet CNA

Aksident në Korçë/ Raportohet për 2 të plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur në afërsi të fshatit Veliternë.

Rreth orës 18:10, në aksin rrugor "Korçë-Pogradec", pranë fshatit Veliternë, Maliq, automjeti tip "Ford" me drejtues shtetasin B. J., është përplasur me një motomjet me drejtues shtetasin F. M., rreth 17 vjeç.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi F. M. dhe pasagjeri i motomjetit, shtetasi A. K., 17 vjeç, të cilët u dërguan për mjekim në spitalin e Korçës.

Me drejtuesin e automjetit B. J., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA

Lajmet e fundit nga