LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

SPAK me “shpatë” kundër një gazetari/ Bledian Koka: Liria e medies u takon të gjithëve, përveç gazetarin Elton Qyno

16 Qershor 2022, 21:04, Aktualitet CNA
SPAK me “shpatë” kundër një gazetari/ Bledian Koka:
Bledian Koka

Pas kërcënimeve që iu bëri gazetarëve për mospublikimin e lajmeve, SPAK, në një njoftim të dytë bëri me dije se ata i referoheshin vetëm një gazetari, Elton Qynos.

Gazetari Bledian Koka përmes një postimi në Facebook shkruan se SPAK njofton se liria e medies u takon të gjithëve, përveç gazetarin Elton Qyno.

Ai pyet pse Qyno është bërë sebepi i marmelatës që SPAK-u ka hedhur me lopata nëpër media prej dy javësh sipas interesit të partisë.

Sipas Kokës, tani që është prekur interesi i partisë, duan t’i mbyllin gojës Qynos, duke shtuar se gazetarët e kronikës duhet të bëhen bashkë ndaj dickaje të tillë.

“Gazetaret e SPAK-ut dhe GAZETARET! Ne nje njoftim te dyte pasi e ndriti me te parin, SPAK na informon se liria e medias i takon te gjithe gazetareve pervecse Elton Qynos. Ky Qyno qenka sebepi i marmalates qe SPAK-ku ka hedhur me lopata neper media prej dy javesh sipas interesit te partise, ama tani qe interesi Partise eshte ne dyshim, hajde ti mbyllim gojen Elton Qynos dhe vetem Elton Qynos! p.s...tani gazetaret e kronikes ose behen bashke kunder ketij maskaralleku, ose do na duhet te besojme ate qe dyshojme, qe disa jane gazetar te SPAK-ut te Partise, e vetem fare pak prej tyre thjeshte GAZETARE!”, shkruan Koka./CNA.al

Lajmet e fundit nga