LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KLSH kontroll në Bashkinë e Vlorës/ Zbulon tendera të dyshimtë, 5 zyrtarë të pezulluar

16 Qershor 2022, 11:11, Aktualitet CNA
KLSH kontroll në Bashkinë e Vlorës/ Zbulon tendera të
Foto ilustruese

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka ushtruar kontrolle në Bashkinë e Vlorës, ku janë zbuluar disa tendera të dyshimtë.

Pas auditit të KLSH-së disa persona, shefa të sektorëve të ndryshëm janë pezulluar nga shërbimi civil për 5 vjet.

Burime bëjnë me dije se tashmë vendimi ju është komunikuar personave të përfshirë, por ende nuk ka një komunikim zyrtar në lidhje me shkaqet e pezullimit si dhe emrave konkret.

Lajmet e fundit nga