LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Rruga e dëmtuar në aksin Korçë-Dardhë/ Si po rrezikohen qytetarët

16 Qershor 2022, 09:05, Aktualitet CNA

VIDEO- Rruga e dëmtuar në aksin Korçë-Dardhë/ Si po

Në askin Korçë-Dardhë, janë evidentuar probleme në rrugë, që mund të kthehen në burime aksidentesh, duke vënë në rrezik jetën e qytetarëve që udhëtojnë në këtë aks.

Sipas pamjeve, të siguruara nga CNA.al, në pjesën anësore të rrugës ka një rrëshqitje të dherave, që kërkon një ndërhyrje të menjëhershme.

Kjo rrëshqitje mund të sjellë pasoja, si ngushtimin e rrugës, apo edhe bllokimin e saj.

Në anësore të saj janë vendosur shirita të kuq, që tregojnë pjesën nga ku nis rrëshqitja dhe dëmtimi i rrugës.

Ndërsa apelohet që drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes në këtë aks./ CNA.al

Lajmet e fundit nga