LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vizita e Ramës në Kiev/ Harxhi: Një show politik! Ftesa, ishte për Abazoviç

15 Qershor 2022, 19:45, Aktualitet CNA
Vizita e Ramës në Kiev/  Harxhi: Një show politik! Ftesa, ishte
Edith Harxhi

Hipokrizi dhe show politik, e ka cilësuar vizitën e Kryeministrit Rama në Kiev, anëtarja e kryesisë së PD-së, Edith Harxhi.

“Një show politik. Nuk shikoj asnjë arsye pse Rama të vitizojë Ukrainën. Para pak javësh, kishte një fjalim të presidenti të Ukrainës, Volodomir Zelensky në parlamentin tonë dhe kërkoi 3 pika, mes tyre edhe mos pranimin e turistëve rusë në Shqipëri, gjatë këtij sezoni, meqenëse u ndryshua edhe regjimi i vizave.

Kërkoi edhe sanksione, që të jenë sa më të forta, por këto sanksione thyhen përditë nga ana e qeverisë shqiptare, sepse tragete, apo anija të mëdha me grurë, apo produkte të tjera, ankorohen në Durrës.

E shikon me një lloj hipokrizie”, është shprehur Harxhi për emisonin “Task Forcë”.

Më tej ajo ka theksuar se, ftesa për në Kiev, nuk ishte për Edi Ramën, por për Dritan Abazoviç. “Nuk dihet ende se si e ka siguruar këtë ftesë Dritan Abazoviç, por siç thotë një shprehje duket se ‘tenxherja ka gjetur kapakun’, - u shpreh Edith Harxhi./CNA.al 

Lajmet e fundit nga