LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A po blen Rama dhe Veliaj kundërshtarë për Albinin nga Kosova?/ Çim Peka zbardh prapaskenat

15 Qershor 2022, 12:36, Aktualitet CNA
A po blen Rama dhe Veliaj kundërshtarë për Albinin nga Kosova?/
Foto ilustruese

Sunny Hill”, festivali më i madh ndonjëherë që u mbajt në Kosovë, sivjet është zhvendosur në Tiranë.

Organizatorët u tërhoqën pasi u shprehën të dëshpëruar me zvarritjet e procesit të marrjes së një toke prej 17 hektarësh për shfrytëzim lidhur me këtë ngjarje.

Ndërsa, nga qeveria kanë thënë se MAPL nuk e ka anuluar apo rikthyer në rishqyrtim këtë vendim, por ka kërkuar sqarim dhe dokumente shtesë të cilat mungojnë.

Gazetari i njohur, Çim Peka, ka reagur duke zbuluar disa prapraskena rreth kësaj çështje.

“Nuk mund te them asnjë fjale nëse duhej apo jo Prishtina ti dhuronte 17 hektar Dukagjinit për festivalin e Duas, por di shume mire qe Veliaj nuk po e fton për festivalin por është ne kërkim te kundërshtarëve potencial ndaj Albinit qe Rama te krijoje një front kundër tij.
Shikoni sa politikane kosovare qe deri dje ishin ne lufte gjyqësore me Ramen, kane zbarkuar tashme ne zyrat e Rames e Veliaj, pse jo edhe si biznesmenë, mjafton qe te rreshtohen me Ramen (qe do te ndante Kosovën sipas tyre) kundër “armikut” te përbashkët ne krye te qeverise se Kosoves”, ka shkruar gazetari Peka.

Tutje, Peka ka zbuluar se, dikush nga MV i është përbetuar se treshja Rama-Abazovic-Ahmeti kishin rënë dakord në Ohër që ta rrëzonin Kurtin.

“Ne 2013 Rama erdhi ne pushtet me koalicionin e “Qelbësirave”. E thënë nga vete ai.
Sot po ndërton koalicionin dhe po thërret:  “Hajdute te te gjitha trojeve “ bashkohemi kunder Kurtit!
Një koleg nga MV mu përbetua se ne kafenenë e Ohrit, treshja Rama-Abazovic-Ahmeti kishin rene dakord te rrezonin Kurtin. Vetëm se nuk kane llogaritur qe Putin mund tu rrezohet me shpejt nga pushteti…”, ka shkruar Peka.

Lajmet e fundit nga