LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Apartamente, biznese dhe llogari bankare/ Mbetet në fuqi konfiskimi i pasurive të vëllait të deputetit

15 Qershor 2022, 11:44, Aktualitet CNA

Apartamente, biznese dhe llogari bankare/ Mbetet në fuqi konfiskimi i

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi vendimin për konfiskimin e pasurive të vëllait të deputetit të PD, Kasem Mahmutaj, Gazmend Mahmutaj.

Komunikohet në mënyrë të përmbledhur se, sot më datë 15.06.2022, në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, u shpall vendimi lidhur me çështjen e regjistruar me nr. 82 akti, datë 27.04.2022 regjistrimi, mbi ankimin e subjektit G.M. dhe personave të afërm, lidhur me “Kundërshtimin e vendimit nr. 11, datë 22.02.2022 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, që ka disponuar mbi konfiskimin e disa pasurive”, ku trupi gjykues i Gjykatës së Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, i përbërë nga gjyqtarët Nertina Kosova, Dhimitër Lara dhe Daniela Shirka vendosi: – Lënien në fuqi të vendimit nr. 11, datë 22.02.2022 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se , Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit me kërkesë të SPAK ka konfiskuar 22 nga 25 prona të familjes Mahmutaj në Berat.

Objekt i OFL ka qenë Gazment Mahmutaj, vëllai deputetit Kasem Mahmutaj. Deputetit i është konfiskuar një shtëpi, një makine dhe një truall./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga