LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE/ Mesazhi i ministrit polak

15 Qershor 2022, 11:18, Aktualitet CNA

Negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE/

Ministri i Jashtëm i Polonisë, Zbigniew Rau, në një konfrencë për shtyp, deklaroi se, përgëzon Shqipërinë për hapat e ndërmarrë në luftnë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Ndër të tjera, Rau theksoi se Polonia mbështet aspiratat për antërasëimin e Shqipërisë në BE.

“E përgëzoj qeverinë e Shqipërisë për hapat e ndërmarrë për luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

OSBE po përballet me sfidën që ka mundësi të jetë me e madhja, agresioni rus i ka shkundur themelet e sigurisë së Europës. Më shumë se kurrë na duhet solidaritet për të ruajtur parimet themelore të OSBE. Shqipëria është e angazhuar për të ruajtur efikasitetin e organizatës së OSBE. Ne bashkëpunojmë ngushtë në kuadrin në Nato. Polonia mbështet aspiratat për anëtarësimin e Shqipërisë në BE”, tha ministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga