LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimeve/ Nis protestë në sheshin Skënderbej

15 Qershor 2022, 18:14, Aktualitet CNA
Rritja e çmimeve/ Nis protestë në sheshin Skënderbej
Foto nga protesta

Vetëm pak më parë ka nisur një protestë në sheshin Skënderbej për rritjen e çmimeve të karburantit dhe të produkteve të shportës.

Me sloganin “Pilafi s’mban më ujë!”, qytetarët do të nisin një marshim për tek Kryeministria.

Protesta u paralajmërua nga Shoqëria Civile, pasi çmimet e larta kanë ndikuar në jetesën e qytetarëve.

Ndërkohë, edhe opozita ka paralajmëruar se do të zhvillojë protesta për rritjen e çmimeve dhe për kauza të tjera sociale./ B.A. – CNA.al

Rritja e çmimeve/ Nis protestë në sheshin Skënderbej

Lajmet e fundit nga