LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Sunny Hill Festival” në Tiranë/ Pollo: Joshja e Veliajt dëmton Kosovën

15 Qershor 2022, 17:22, Aktualitet CNA
“Sunny Hill Festival” në Tiranë/ Pollo: Joshja e Veliajt
Foto ilustruese

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Genc Pollo, ka reaguar në lidhje me transferimin e 'Sunny Hill Festival' në Tiranë nga Rama e Veliaj.

Në postimin e tij në Facebook, Pollo ka theksuar se një festival muzikor në Prishtinë do ta ndihmonte Kosovën e pastabilizuar dhe të dëmtuar shumë me Ballkanin e Hapur të iniciuar nga presidenti serb Vuçiç.

Sipas Pollos, joshja e transferimi i #SunnyHillFestival në Tiranë nga Rama e Veliaj mund të kënaqë shumë fansa këtu e të mërzisë ata në Prishtinë.

Por Kosovën, ende të pastabilizuar krejt ndërkombëtarisht për shkak të Serbisë së Vuçiçit, e demton jo pak./CNA.al

“Sunny Hill Festival” në Tiranë/ Pollo: Joshja e Veliajt

Lajmet e fundit nga