LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama bashkë me Spiropalin në Ukrainë/ Rrjeti “shpërthen” në meme

15 Qershor 2022, 20:51, Aktualitet CNA

Rama bashkë me Spiropalin në Ukrainë/ Rrjeti

Kryeministri Edi Rama dhe ai i Malit të Zi Dritan Abazoviç zhvilluan një  vizitë në Ukrainë, ku u takun me presidentitn Volodymyr Zelenskyy.

Rama dhe Abazoviç, vizituan disa nga qytetet më të prekura nga bombardimet ruse, panë nga afër situatën si dhe më pas patën edhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

Rama në këtë vizitë shoqërohej nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, drejtorin e Komunikimit Endri Fuga. Po ashtu, me Ramën ishin edhe Baton Haxhiu e Ben Blushi.

Por vizita e Ramës ka shkaktuar shumë “zhurmë” në Shqipëri, ndërsa nuk kanë munguar edhe “kunjat”.

Rrjeti ka “shpërthyer” në meme gjatë gjithë ditës së sotme.

Më galerinë fotografike më poshtë mund të shihni disa prej tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga