LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti demokrat proteston për rritjen e çmimeve/ “Duhet t’i bëjmë presion qeverisë”

16 Qershor 2022, 10:13, Aktualitet CNA

Deputeti demokrat proteston për rritjen e çmimeve/ “Duhet

Deputeti demokrat, Dashnor Sula, ka protestuar në hyrje të Kuvendit, për rritjen e çmimeve të produkteve të shportës po ashtu edhe të karburanteve.

Sula është shprehur se përgjegjëse për këtë është qeveria dhe ka bërë thirrje që të ushtojnë presion në mënyrë që veprohet ndaj kësja situate.

“Çmimet janë jashtëzakonisht të larta. Kam ardhur në shenjë proteste sot për rritjen e çmimeve.

Përballemi me punonjës të gardës apo stafi që kanë paga shumë të ulët dhe nuk përballojnë dot çmimet e larta. Unë nuk di ça të them më shumë.

I bëj thirrje Ramës dhe qeverisë të ndërgjegjëohen dhe tu japin ndihmë familjeve që kanë nevojë. Çfarë mund të bëjnë familjet që marrin asistencë. Edhe protesta e djeshme është ligjitime dhe të gjithë kemi detyrën të bëjmë aq sa kemi në dorë. Duhet t’i bëjmë presion qeverisë sepse familjet e kanë të vështirë të përballojnë rritjen e çmimeve.

Opozita ka përgjegjësinë e saj, por kryesoren të madhe e ka qeveria në radhë të parë. Po jetojmë në një pushtet që ka të gjithë pushtetet”, është shprehur deputeti demokrat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga