LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Droga çon në pranga zyrtarin e Ramës/ Kush është këshilltari bashkiak i arrestuar për drogë

16 Qershor 2022, 10:17, Aktualitet CNA
Droga çon në pranga zyrtarin e Ramës/ Kush është
Kryeministri Edi Rama

Lista e zyrtarëve socialistë të lidhur me drogën dhe krimin sa vjen dhe shtohet.

Një tjetër zyrtar i Rilindjes është arrestuar për trafikim kokaine. Pas arrestimit në Itali të ish kryebashkiakut Agim Kajmaku,  ka rënë në pranga dhe një zyrtar tjetër i kryeministrit Edi Rama.

Ai është Egert Vargu, me detyrë agjent doganor në Portin e Durrësit.

Nuk është herë e parë që zyrtarë socialistë bien në pranga për trafikim narkotikës,sa duket që ashtu siç kanë pushtetin në qeverisje kanë edhe pushtetin në trafikimin e drogës.

Mbrëmjen e së mërkurës, në Portin e  Durrësit, u sekuestruan 45.5 kg kokainë në një kontejner që vinte nga Brazili.

Destinacioni ishte për në Maqedoninë e Veriut.

Kush është Egert Vargu dhe lidhja e tij me PS

Droga çon në pranga zyrtarin e Ramës/ Kush është
Egert Vargu

Egert Vargu është këshilltar bashkiak në Bashkinë e Tiranës, nën logon e PS-së`.

Vargu ishte njëri prej këshilltarëve që votoi për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Angazhimi i tij në Partinë Socialiste është i hershëm. Që nga viti 2017 e deri më sot  ai është Koordinator i përgjithshëm elektoral, njësia 8.

Nga Shtatori 2015 deri në Mars 2016, ai ka punuar në KESH, si shef sektori për blerjen e energjisë.

Nga 2016-2018 ka punuar në Drejtorinë e Përgjithshme të Taksave dhe Tarifave vendore, si shef sektori për kontroll dhe verifikim në terren.

Nga 2018 e në vazhdim ka punuar në Inspektoriatin Shtetëror Teknik Industrial, si shef sektori, për inspektim, dhe verifikim të pajisjeve me presion./CNA.al

Droga çon në pranga zyrtarin e Ramës/ Kush është

Droga çon në pranga zyrtarin e Ramës/ Kush është

Lajmet e fundit nga