LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotolajm-Me qumësht, makarona dhe vaj/ Deputeti “zbarkon” me shportë në parlament

16 Qershor 2022, 11:01, Aktualitet CNA
Fotolajm-Me qumësht, makarona dhe vaj/ Deputeti “zbarkon” me
Foto ilustruese

Deputeti demokrat Dashnor Sula, si asnjëherë më parë është shfaqur në derën e Kuvendit me shportë ushqimore me vete.

Brenda shportës mban disa nga produktet ushqmiore që kanë pësuar rritje çmimesh. Pak më herët, deputeti është shprehur se sot, ka ardhur në parlament në shenjë proteste për rritjen e çmimeve.

Sula deklaroi për mediat se duhet t’i bëjmë presion qeverisë që të gjejë mënyrat për përballimin e krizës, pasi shumë familje në Shqipëri nuk kanë mundësi të blejnë produktet me çmimet në stratosferë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga