LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti në Baku/ Meta: Konflikti në Ukrainë tregoi sa investim i mençur dhe vizionar ka qenë TAP

16 Qershor 2022, 20:08, Aktualitet CNA
Presidenti në Baku/ Meta: Konflikti në Ukrainë tregoi sa investim
Presidenti Ilir Meta në punimet e Forumit IX Global të Bakusë

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në punimet e Forumit IX Global të Bakusë, ku u diskutua situata aktuale në botë. 

Pas punimeve të forumit, kreu i shtetit në një postim në Facebook, ka bërë të ditur se, lufta në Ukrainë dhe zhvillimet e fundi tregojnë sa investim i mençur dhe vizionar ka qenë projekti i gazsjellësit Trans Adriatik Pipeline. 

“Në punimet e Forumit IX Global të Bakusë shpreha edhe një herë mirënjohjen time për mbështetjen e dhënë nga Azerbajxhani, si dhe nga Presidenti Aliyev për ndërtimin dhe zbatimin e suksesshëm të gazsjellësit TAP. Rëndësia e këtij projekti shumëfishohet si burim alternativ energjie për rajonin dhe të gjithë Europën”, shkruan Meta./CNA.al

Presidenti në Baku/ Meta: Konflikti në Ukrainë tregoi sa investim

Lajmet e fundit nga