LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pritet një valë e dytë arrestimesh”/ Qyno: Dumani ka përmendur 100 emra, zyrtarë dhe kriminelë

16 Qershor 2022, 19:15, Aktualitet CNA
“Pritet një valë e dytë arrestimesh”/ Qyno: Dumani ka
Elton Qyno

Gazetari Elton Qyno ka komentuar ditën e sotme kërcënimin e SPAK ndaj punonjësve të medias me 5 vite burg nëse publikojnë dëshmitë e Nuredin Dumanit.

Qyno në emisionin “Task Force”  tha se në dëshmitë e Dumanit përmenden rreth 100 emra, që janë emra periferikë, që kanë një pozicion lokal, në pushtetin lokal dhe emra të njohur të botës së krimit.

"Kemi të bëjmë me një dëshmi me 100 emra të përmendur, janë emra të njohur të botës së krimit, emra periferikë, që kanë një pozicion në pushtetin lokal. Pritet një valë e dytë arrestimesh", tha Qyno.

Lajmet e fundit nga