LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS, kërkesë Nikollës/ “Të përjashtohen 8 deputetët e PD-së”

6 Shkurt 2023, 15:09, Aktualitet CNA
PS, kërkesë Nikollës/ “Të përjashtohen 8
Foto ilustruese

Partia Socialiste i ka bërë kërkesë Kryetares së Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikollës për të përjashtuar nga seanca parlamenatre 8 deputetët e Partisë Demokratike.

Në kërkesën për përjashtim përfshihen depuetët si: Albana Vokshi, Luçiano Boçi, Ina Zhupa, Ervin Salianji, Gazment Bardhi, Tritan Shehu, Bledion Nallbati  dhe Luan Baçi.

PS ka kërkuar që këta deputetët të përjashtohen 10 ditë nga Kuvendi për shkelje të rregullores.

Kjo kërkesë vjen pas tensioneve dhe debateve të forta në Kuvend gjatë dy seancave të fundit parlamentare ku deputetët e PD kanë bllokuar foltoren e Kuvendit pasi kryeministri Edi Rama nuk mori pjesë në Kuvend për të diskutuar skandalin McGonigal dhe lidhjet e tij me kryeministrin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga