LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parukieri turk në Shqipëri, rrëfen tmerrin nga tërmetet/ Familja e xhaxhait tim ka mbetur në rrënoja

6 Shkurt 2023, 22:42, Aktualitet CNA
Parukieri turk në Shqipëri, rrëfen tmerrin nga tërmetet/
Parukieri turk në Shqipëri, Sezer Arslan

Parukieri turk në Shqipëri, Sezer Arslan, ka folur për tërmetet e njëpasnjëshme në Turqi, që kanë shkaktuar mijëra viktima.

Sezeri tha se ka kontaktuar kmë babain e tij dhe familja e xhaxhait ndodhet e gjitha nën rrënoja.

Ai deklaroi në një intervistë me Blendi Fevziun se prej orës 18:00 familjarët nuk i përgjigjen në telefon.

“Familja e xhaxhait, e gjitha ka mbetur në rrënoja. Kam komunikim me babin tim. Po mundohen, nuk kanë bërë asgjë, jo vetëm pallati por gjithëandej ka viktima. Kanë ngelur të bllokuar nën rrënoja. Ishin në katin e tetë të pallatit. Nuk përgjigjen në telefon. Në orën 6 pasdite ishte komunikimi i fundit. Pallati ishte tetë kate”, u shpreh parukieri.

Më tej, ai shtoi se: “Familja ime ka qenë në katin e tretë, ka qenë për vizitë se kemi shtëpinë në fshatra. Duke qenë se erdhi tërmeti, kanë shkuar në 7 të mëngjesit në fshat. Nuk kishin probleme nga tërmeti i parë”./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga