LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në Turqi dhe Siri

6 Shkurt 2023, 15:18, Aktualitet CNA

Foto-Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në
 

Qindra persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë lënduar në Turqi dhe në Siri, pasi një tërmet i fuqishëm 7.8 ballësh goditi juglindjen e Turqisë, në orët e hershme të 6 shkurtit.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit turk Gaziantep.

Foto-Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në

Foto-Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në

Një fëmijë i nxjerrë nga rrënojat e një ndërtese të rrëzuar në Azaz të Sirisë m 6 shkurt 2023. 

Foto-Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në

Ekipet e shpëtimit duke kërkuar për të mbijetuar nën rrënoja, pas tërmetit, në qytetin Jandaris në Siri më 6 shkurt 2023.

Foto-Në kërkim të të mbijetuarve nga tërmeti në

Njerëzit mblidhen derisa ekipet e shpëtimit kërkojnë për të mbijetuar nën rrënoja, pas tërmetit, në qytetin e kontrolluar nga opozita Jandaris në Siri, 6 shkurt 2023.

Lajmet e fundit nga