LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga misteri i zhdukjes së Matinajt, te sulmet kibernetike/ Fevziu: Policia e shtetit ka probleme serioze

26 Shtator 2022, 22:09, Aktualitet CNA
Nga misteri i zhdukjes së Matinajt, te sulmet kibernetike/ Fevziu: Policia
Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Të Paekspozuarit’, lidhur me rrjedhjen e të dhënave për policinë e shtetit për të cilin u shpreh se dalja e atyre emaile-ve tregojnë se ky institucion ka probleme serioze.

Ai tha se policia e shtetit ka qenë e papërgatitur për të ndaluar vrasjet mes bandave rivale.

"Ajo që ndodhi me Martinajn, tregon se policia ka probleme serioze dhe të dukshme. Një pjesëtar elitë i policisë që shërben si shoqërues, nuk ndodh kurrë.

Ndërkohë, vrasjet e mëdha kanë treguar se policia e shtetit ka qenë e papërgatitur për të ndalur një valë të larjes së hesapeve mes bandave. Policia duhet të ndërhyjë, madje DEA mund të ndërhyjë edhe vetë në operacione speciale."/CNA.al

Lajmet e fundit nga