LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Na duhet destabilizim si zgjidhje”/ Bushati: Nuk shkohet te Rama si cjapi te kasapi

26 Shtator 2022, 21:53, Aktualitet CNA
“Na duhet destabilizim si zgjidhje”/ Bushati: Nuk shkohet te Rama si
Analisti Andi Bushati

Analisti Andi Bushati ka deklaruar se e vetmja mënyrë që shkohet në zgjedhje të lira dhe të ndershme është destabilizimi i atij që ai e quan regjimi i Edi Ramës.

Në emisionin ‘Now’ me Erla Mëhillin, Bushati u shpreh se problemi kryesor nuk është gjendja e PD-së, por regjimi i instaluar, që sipas tij në çdo rast do t’i blejë ose do t’i vjedhë zgjedhjet.

“Jam i bindur sot se PD e Berishës nëse shkon me kandidatët më të mirë, me programin më të mirë do qajë si PD e Bashës, se do ua blejnë dhe vjedhin votat. E kotë të ushqesh iluzion demokratik në një regjim që SPAK e përdor si do vetë, mediat i ka blerë. Merr programin më të mirë dhe përdore si letër higjienike, do i blejë Veliaj votat”, tha Bushati.

Ndër të tjera, Bushati tha se në Shqipëri janë mbyllur të gjithë valvulat demokratike.

 “Këtu janë mbyllur të gjithë valvulat demokratike dhe sikur ta bëjë mirë opozita punën se bën SPAK-u.

Ti thua se shqiptarët janë aq budallenj sa ne duhet t’i gënjejnë t'u shesim një realitet që nuk eskziston që ata të mos ikin. Nëse e vërteta është pesimiste, ky është realiteti. Nuk ka demokraci”, tha Andi Bushati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga