LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I protestoi dje poshtë zyrës/ Rama në "hall", sulmon opozitën

12 Shkurt 2023, 17:50, Aktualitet CNA
I protestoi dje poshtë zyrës/ Rama në "hall", sulmon
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitën pas protestës së djeshme, ku mijëra qytetarë u mblodhën poshtë zyrës së tij për të kërkuar dorëheqjen e tij.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama e quan protestën e djeshme zhgarravinë të revolucionit.

Në hall nga dyndja e qytetarëve në protestë, Rama ka filluar të bëjë ironi, ku e quan pastrimin e asaj çka la protesta "dush të regjimit".

Ai deklaron se nesër do të nisë një javë e re me punë të mira.

“Dje zhgarravinat e revolucionit.

Sot dushi i regjimit.

Nesër nis një javë e re punësh të mira”, shkruan kreu i qeverisë.

Ndërkohë, kujtojmë se nesër do të mbahet seanca e ardhshme plenare dhe në të njejtën orë opozita ka njoftuar një tjetër protestë para Parlamentit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga