LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës, “pushton” mediat e huaja

11 Shkurt 2023, 18:50, Aktualitet CNA
Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës,
Foto nga protesta e sotme

Protesta e zhvilluar ditën e sotme nga opozita ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama, ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja prestigjoze.

Nga The Washington Post, Associated Press, Midland Daily News, ABC News, Kanada Today, Zëri i Amerikës, e tek The Independent, i kanë bërë jehonë tubimit dhe zemërimit të qytetarëve të cilët u ngritën në protestë për të kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama.

Mediat ndërkombëtare theksojnë se me mijëra mbështetës të opozitës kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Rama, të cilin e akuzojnë për korrupsion, si dhe e cilësojnë si përgjegjës për eksodin e të rinjëve shqiptarë drejt Europës Perëndimore.

Më tej prestigjozet ndërkombëtare theksojnë se akuzat për korrupsion nga Rama të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, kanë shkaktuar indinjatë të madhe tek populli shqiptar./ CNA.al

Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës,

Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës,

Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës,

Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës,

Qytetarët tejmbushën sheshin/ Protesta e opozitës,

Lajmet e fundit nga