LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllen fjalimet e opozitës/ Qytetarët nuk lëvizin nga sheshi

11 Shkurt 2023, 14:01, Aktualitet CNA

Mbyllen fjalimet e opozitës/ Qytetarët nuk lëvizin nga sheshi

Protesta e opozitës është mbyllur me fjalimin e kryetarit të PD-së, Sali Berisha, i cili ka paralajmëruar se do të vijojnë protestat paqësore.

Qytetarët nuk kanë lëvizur nga sheshi dhe vijojnë të qëndrojnë në shkallët e Kryeministrisë. 

Mesazhet e demokratëve kanë qenë shumë të forta, ku kanë kërkuar që kryeministri Edi Rama të japë dorëheqjen. 

Kordoni i forcave të policisë po mban të rrethuar institucionin e Kryeministrisë.

Ndërkohë, theksojmë se protesta ka qenë paqësore, ku me pankarta në duar dhe thirrje, qytetarët kanë kërkuar largimin e regjimit të Ramës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga