LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pengu i Ramës”/ Basha “zbret” në protestë

11 Shkurt 2023, 13:45, Aktualitet CNA

“Pengu i Ramës”/ Basha “zbret” në

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka "zbritur" Lulzim Bashën në protestë, duke e quajtur një peng të Edi Ramës, i cili bëri gjithçka për të zhdukur opozitën dhe për ta kthyer atë në pseudoopozitë.

“Ish-kreu i opozitës u mor peng nga Edi Rama. Sali Berisha pa asnjë fakt, dokument, provë, nga kjo mafie, nga ky lobim, u sanksionua. U bë gjithçka për t’i caktuar kryetarin opozitës. U bë gjithçka për ta shndërruar në pseudopozitë. Edi Rama nuk bleu vetëm McGonigalë. Jo, duhet të jemi të sinqertë. Ai korruptoi dhe bleu ambasadorë, deputetë, zyrtarë, që u angazhuan në beteja në mbështetje totale të Edi Ramës, mandat pas mandati, skandal pas skandali”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga