LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita kërkon largimin e tij/ Rama nuk i ndahet skulpturës

11 Shkurt 2023, 14:57, Aktualitet CNA
Opozita kërkon largimin e tij/ Rama nuk i ndahet skulpturës
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së opozitës.

Rama ka publikuar një video në rrjetin social "Instagram", ku vijon të krijojë skulpturën, duke u shprehur se duhen mbajtur shënim forcat e panjohura që duan t’i dëmtojnë, por sipas tij po u japin më shumë mundësi për t'u bërë më të fortë.

“Jo të gjitha mund t’i dimë dhe t’i kuptojmë, por ama mund t’i mbajmë shënim dhe të bashkëpunojmë me forcat e panjohura që vijnë për të na dëmtuar, por në fakt na japin mundësinë të bëhemi më të fortë", shprehet Rama.

Ndërkohë që kreu i PD-së, Sali Berisha, dhe demokratët kanë dhënë mesazhe të forta gjatë protestës, ku dhe kanë kërkuar largimin e tij të menjëhershëm.

Ndër të tjera, Berisha tha se nuk do të ndalen protestat dhe e radhës do të jetë në Kuvend ditën e hënë në orën 17:00.

Gjithashtu u theksua se nëse ndryshohet data për seancën e ardhshme parlamentare do të ndryshohet edhe data apo ora e protestës./ CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Lajmet e fundit nga