LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqërimi i protestuesve/ Deputetët e PD-së shkojnë te komisariatet 1 dhe 2

11 Shkurt 2023, 16:06, Aktualitet CNA

Shoqërimi i protestuesve/ Deputetët e PD-së shkojnë te

Policia ka shoqëruar tre qytetarë që zbritën sot në bulevard për të protestuar me opozitën.

Pas shoqërimit të tyre, deputetët e PD-së kanë shkuar në Komisariatet 1 dhe 2, ku ndodhen protestuesit.

Ata kanë shprehur mbështetje për tre të ndaluarit nga policia dhe kanë kërkuar lirimin e tyre.

Kujtojmë se edhe kreu i PD-së, Sali Berisha, bëri thirrje që të lirohen tre protestuesit.

“I kërkoj policisë të lirojë menjëherë luftëtarët e lirisë, çdo cenim i tyre cilido që ta bëjë do të regjistrohet si armik”, deklaroi Berisha gjatë mbajtjes së fjalës./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga