LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jehona në mediat e huaja për protestën/ Berisha: E jashtëzakonshme, rroftë revolucioni!

12 Shkurt 2023, 12:03, Aktualitet CNA
Jehona në mediat e huaja për protestën/ Berisha: E
Foto ilustruese

Protesta e opozitës ka tejkaluar kufijtë dhe është pasqyruar edhe në mediat e huaja më të njohura.

Gjigantët mediatikë si "Reuters", "Uashnigton Post", "Ansa", "AP", i kanë kushtuar artikuj protestës kundër kryeministrit Edi Rama, korrupsionit dhe varfërisë.

Kreu i PD-së, Sali Berisha, e ka quajtur të jashtëzakonshëm këtë fakt, dhe ka falënderuar mediat e huaja dhe shqiptare që e bënë kryefjalën e tyre protestën e një dite më parë.

"Jehonë e jashtëzakonshme botërore e revoltës popullore anti Rama!

Të dashur miq, të gjitha agjensitë radiot, televizionet gazetat, kryesore të lajmeve të botës Reuters, AP, AFP Ansa, VOA, DË, REL i kanë bërë një jehonë të jashtëzakonshme në SHBA, Europë dhe kudo në botë protestës madhështore të opozitës Shqiptare kundër korrupsionit të tij dhe vjedhjes së shqiptarve si dhe kundër korruptimit nga ana e Edi Ramës të kreut të kundërzbulimit të FBI McGonigal si vrasës me pagesë ndaj opozitës shqiptare.

Një falenderim të sinqertë mediave që protestën tonë e bënë kryelajm të ditës në mbarë botën dhe mirënjohje të pakufishme qindra-mijëra qytetarëve që u mblodhën dje nga të katër anët e vendit kundër armikut tyre të egër Edi Rama. Rroftë Revolucioni!”, shkruan Berisha./ CNA.al

Jehona në mediat e huaja për protestën/ Berisha: E

Lajmet e fundit nga