LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pse nuk ngriheni vetë, por e doni gati? / Gurra “i mbyll gojën” kritikëve për protestën

11 Shkurt 2023, 21:13, Aktualitet CNA
“Pse nuk ngriheni vetë, por e doni gati? / Gurra “i mbyll
Gazetari Hysni Gurra

Gazetari Hysni Gurra ka reaguar pas protestës së zhvilluar sot nga opozita, e cila kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama.

Gurra në një përgjigje ndaj kritikëve, shkruan në rrjetet sociale se nëse ata janë kaq të shqetësuar për rrëzimin e Ramës, atëherë pse nuk ngrihenvetë por presin që t’ua rrëzojë Berisha.

Ai shton se ata nuk janë të interesuar për të rrëzuar Ramën, por i etiketon si armaturë të Ramës, gallataxhinj, sehirxhinj e qylaxhinj.

“Të “shqetësuarit” pse nuk ra qeveria sot- pse nuk ngrihen vetë dhe ta rrëzojnë?

Derisa janë kaq të shqetësuar për të rrëzuar Ramën- pse presin t’ua rrëzojë Berisha, pse e duan gati, le ta rrëzojnë vetë dhe pastaj të shijojnë frutet e pushtetit vetë?

Këta nuk janë të inteteresuar që të rrëzohet Rama, këta janë armatura të Ramës. Janë gallataxhinj, sehirxhinj, qylaxhinj.

Këta nuk mbledhin dot as 10 veta bashkë për të bërë një protestë të tyren”, shkruan Hysni Gurra./ CNA.al

“Pse nuk ngriheni vetë, por e doni gati? / Gurra “i mbyll

Lajmet e fundit nga