LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vota bën drejtësi”/ Këlliçi: Protesta më e madhe, në 14 maj

12 Shkurt 2023, 09:49, Aktualitet CNA
“Vota bën drejtësi”/ Këlliçi: Protesta më
Belind Këlliçi, kandidati për Bashkinë e Tiranës

Kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka përcejllë mesazhe të forta për qytetarët gjatë protestës së një dite më parë, ku në shënjestër vendosi kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj, duke i quajtur si strumbullarin e të gjitha aferave korruptive.

Këlliçi, së fundi, nëpërmjet reagimeve në rrjetet sociale, ka shkruar se nëse Tirana nuk ndryshon, atëherë nuk do të ndryshojë as Shqipëria.

Sipas kandidatit për Bashkinë e Tiranës, në një vend ku drejtësia është e kapur, vetëm vota bën drejtësi.

Ndërsa nënvizon se protesta më e madhe e qytetarëve do të jetë në 14 maj, ku do të mbahen edhe zgjedhjet vendore.

Nëse Tirana nuk ndryshon, Shqipëria nuk ka për të ndryshuar.

Kur drejtësia është e kapur, atëherë vota bën drejtësi. Ndaj protesta më e madhe do të jetë më 14 maj, me vote”, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga