LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Habit gazetari/ “Në Paris çiftet ndërrojnë partnerë në sytë e njëri-tjetrit”

29 Dhjetor 2022, 11:55, Aktualitet CNA

Habit gazetari/ “Në Paris çiftet ndërrojnë

Gazetari Rezear Xhaxhiu është shprehur se në Paris ekzistojnë klube ku çiftet shkojnë dhe ndërrojnë partnerët në sytë e njëri-tjetrit.

Në një intervistë për gazetarët Flori Gjini dhe Greta Topjana ai u shpreh se në vendet perendimore tabutë për marrëdhëniet e hapura nuk ekzistojnë dhe ky është një fenomen që ka evoluar gjatë 10-15 viteve të fundit.

Këto janë çështje personale. Ky është një fenomen që ka fituar terren në 10-15 vitet e fundit në botën perëndimore. Madje çiftet atje kanë shkuar, unë di ka klube në Paris ku çiftet shkojnë dhe ndërrojnë partnerët në sytë e njëri-tjetrit. Unë mendoj se kuptimi i marrëdhënies së hapur ka të bëjë me lirinë për të ndjekur thjesht seksualitetin dhe lidhjet emocionale përtej partnerit. Kur dy partnerë janë të lirë të takohen me persona të tjerë sipas rregullave që kanë rënë dakord”, tha Xhaxhiu./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga