LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Shqipërinë e qeveris komiteti i treqindtëve"/ Alfred Cako: Bankierët kontrollojnë institucionet fetare

29 Dhjetor 2022, 08:23, Aktualitet CNA
"Shqipërinë e qeveris komiteti i treqindtëve"/ Alfred
Konspiracionisti Alfred Cako

Konspiracionisti Alfred Cako, ka deklaruar se bankierët janë ata që sot sundojnë dhe qeverisin botën.

Gjatë një inetrviste me moderatoren Beti Njumën, Cako është shprehur se njerëzit kontrollohen nga OKB-ja, që është qeveria zyrtare e dukshme, por ata që i kontrollojnë janë bankierët që sipas Cakos kanë në dorë të gjitha institucionet fetare.

Ndërsa për Shqipërinë sipas Cakos e qeveris komiteti i të treqindëve ku BE dhe OKB janë institucionet, por që ende nuk dihet se kush qëndron në majë të piramidës, tokësorët apo jashtëtokësorët.

“Ai që donte të prishte sundimin e bankierëve, ku një grup bankierësh jaudinj, u bënë zotërit e parave dhe bankave. Këto qëllime dhe sekrete janë nxjerr në pah dhe shoqërohen me përqendrimin e pushtetit në një dorë të vogël.

Njerëzit kontrollohen nga OKB-ja që është qeveria botërore zyrtare e dukshme, por ata që i kontrollojnë janë të tjerë, bankierët. Këta kanë shtënë në dorë të gjitha institucionet fetare. Janë edhe disa organizma të tjerë sikurse është CFR-ja në SHBA. Edhe Shqipërinë e qeveris komiteti i treqindtëve. BE-ja dhe OKB-ja janë institucionet e tyre. Nuk dihet se kush është në majë të piramidës, një qenie tokësore, apo jashtëtokësore”, ka thënë Cako./CNA.al

Lajmet e fundit nga