LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi Sejdarasi revoltohet me emisionin e “Top Channel”/ “Inside Story” nuk investigon asgjë

28 Dhjetor 2022, 22:38, Aktualitet CNA
Bardhi Sejdarasi revoltohet me emisionin e “Top Channel”/
Gazetari Bardhi Sejdarasi

Gazetari Bardhi Sejdarasi ka reaguar ashpër ndaj emisionit “Inside Story” në “Top Channel”.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Sejdarasi thotë se është totalisht i zhgënjyer për nivelin profesional dhe gazetaresk në këtë emision.

Ai deklaron se niveli i këtij emisioni është i rënë përtokë, ndërsa thekson se nuk investigon asgjë.

“Inside Story?

I zhgënjyer tërësisht për nivelin profesional dhe gazetaresk! Mbase e ka fajin M.D! Për dy emisionet e fundit, të paktën! Mjaft të shohësh "ekspertët" që "shpjeguan" mostransparencën e Bordit të Karburanteve! Më vjen keq për këtë! Grida Duma duhet ta korrigjojë këtë mungesë të theksuar profesionalizmi, duke ftuar ekspertët e fushës dhe duke bërë një analizë shifrash dhe faktesh reale, duke ngritur nivelin e rënë përtokë të një programi që reket të jetë investigativ dhe nuk investigon asgjë, siç është kthyer "Inside Story"! Nuk e kuptoj dot dhe sinqerisht më vjen keq për TOP-in!”, shkruan gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga