LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Bota përballë dy sfidave të mëdha’/ Cako: Kjo është vija e kuqe ku ndahen njerëzit

29 Dhjetor 2022, 08:40, Aktualitet CNA
‘Bota përballë dy sfidave të mëdha’/ Cako: Kjo
Konspiracionisti Alfred Cako

Konspiracionisti Alfred Cako thotë se bota po përballet me sfida të mëdha.

Sipas Cakos, dy prej tyre janë depopullimi dhe mikroçipimi me detyrim, ku përmend këtu vaksinimin me detyrim.

Gjatë intervistës me moderatoren Beti Njuma, Cako shprehet se nuk e ka parë masonerinë të dalë dhe të jetë kundër vaksinimit me detyrim, pasi sipas tij kjo është vija e kuqe nga e cila veçohen njerëzit.

“Albert Pike i ka dërguar një letër një personi ku i thotë se do të bëjnë 3 luftëra të mëdha botërore. Lufta e parë do të godasë perandoritë e mëdha botërore. Këta kanë rënë dakord që të vrasin kushërinjtë e parë vetëm për skemat e pushtetit të tyre. Bota është përballë sfidave të mëdha si depopullimi dhe mikroçipimi me detyrim. Unë nuk e kam parë masonerinë që të dalë dhe të jetë kundër vaksinimit me detyrim për shembull. Kjo është vija e kuqe ku ndahemi ne njerëzit”, ka thënë Cako./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga