LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I hoqën ndihmën ekonomike/ Ndërron jetë 58-vjeçarja pas takimit me kryetaren e bashkisë

29 Dhjetor 2022, 11:05, Aktualitet CNA

I hoqën ndihmën ekonomike/ Ndërron jetë 58-vjeçarja

Një 58-vjeçare nga fshati Çinar në Lushnjë ka ndërruar jetë në ambientet e Bashkisë Lushnjë.

Shpresa Cani ka shkuar në zyrat e bashkisë për të pyetur përse i është hequr ndihma ekonomike.

Sipas mediave ajo ka debatuar ashpër me punonjësit e kësaj zyrë për heqjen e emrit nga lista e përkrahjes sociale si dhe është nxjerrë me forcë nga kjo zyrë.

Më pas 58-vjeçarja ka kërkuar takim me kryetaren e bashkisë Eriselda Sefa. Ajo është takuar me kryetaren dhe sapo kishte përfunduar takimi është ndjerë keq. 

Menjëherë është lajmëruar ambulanca, por Shpresa Cani kishte ndërruar jetë në vend.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga