LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alfred Cako shokon me konspiracionin e radhës/ “Njerëzimi ka lindur nga dy vëllezër dhe një motër”

29 Dhjetor 2022, 09:12, Aktualitet CNA
Alfred Cako shokon me konspiracionin e radhës/ “Njerëzimi ka
Konspiracionisti Alfred Cako

Konspiracionisti Alfred Cako, i ka befasuar të gjithë me teorinë se njerëzimi mendohet të ketë lindur në një laborator nga dy vëllezër dhe një motër, duke theksuar se nuk dihet mënyra e krijimit.

Gjatë një interviste me moderatoren Beti Njuma, Cako thotë se njerëzimi nuk është 12 vite para lindjes së Krishtit, por 69 milionë vjet më parë.

Masoneria akuzohet se si një software i Iluminatit që ka bërë një hardware për të sunduar botën. Nuk dihet mënyra e krijimit të njerëzimit. Mendohet se janë dy vëllezër dhe një motër që kanë qenë në një laborator. Kanë qenë edhe dy vëllezërit që janë fëmijët e Anu-së.

Ekziston një teori që tregon se fakte dhe me gjetje të ndryshme për llojet e njerëzit që kanë ekzistuar. Njerëzimi nuk është 12 mijë vite para Krishtit, as 30 mijëvjeçar, por njeriu 69 milionë vjet i vjetër. Blavatski thotë se ka pasur 5 epoka të njerëzimit”, tha Cako./ CNA.al

Lajmet e fundit nga