LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“43 vite punë, me arritje”/ Kristo Goci jep dorëheqjen si zëvendës në Komitetin e Pakicave Kombëtare

29 Dhjetor 2022, 09:37, Aktualitet CNA

“43 vite punë, me arritje”/ Kristo Goci jep dorëheqjen si

Ish-deputeti Kristo Goci ka bërë me dije se do të largohet nga detyra e tij si zëvendëspresident në Komitetin e Pakicave Kombëtare.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Goci shkruan se deri më tani karriera e tij ka qenë mjaft e suksesshme ku numëron 43 vite punë.

"LAMTUMIRE  2022

Mbrëmje quasi  solemne. Komiteti i Pakicave Kombëtare (KPK) në drekën përcjellëse të v.2022. Zyrtarisht ndërroj edhe unë vendin e punës duke u larguar nga Institucioni për themelimin e të cilit ngrita dorën dhe votova në parlament në Mars të v.2004, dhe nga v.2006 e deri sot, kam qenë pjesë dhe zv.Kryetar i tij. Besoj se jeta e deritanishme eshte e mbushur me arritje; 43 vjet pune nga të cilat Ing.Gjeolog 16 vjet, 3 vjet privat, 8 vjet deputet i Parlamentit Shqiptar dhe 16 vjet në KPK. U thashë kolegëve: "Ju le zemrën midis jush që të ndjeni se Kristo nuk do të largohet kurrë dhe do t'ju gjendem kurdoherë pranë; ju le mendjen që ta kërkoni sa herë të keni nevojë për eksperiencën dhe këshillën e argasur e të farkëtuar nëpër qindra punime, konferenca, takime qeveritare, me shoqërine civile e me institucionet europiane brenda dhe jashtë shtetit; ju le pikturën 1x1.3 m të Voskopojës si simbol dhe si yll vezullues mbushur me dije, kulturë dhe mbi të gjitha me kujtesë kolektive për banorët e qytetit magjik kur dëgjohet dhe krejt i prekshëm në realitet-vllehët/armanët e mi të dashur për të cilët angazhova 32 vjet të rinisë dhe burrërisë personale deri tani e në vazhdim sa të jem "in gamba", ndoshta gjithë jetën; ju le dashurinë e pafund për Shqipërinë dhe Popullin  tonë të mrekullueshëm, së bashku me komunitetet minoritare si 9 yje të ndritur të konstelacionit të demokracisë europiane të vendit..."!", shkruan Goci./ CNA.al

Lajmet e fundit nga