LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjici kërkon masë më të butë sigurie në GJKKO, seanca e radhës më 14 korrik

11 Korrik 2023, 10:34, Aktualitet CNA

Gjici kërkon masë më të butë sigurie në GJKKO,

Ish-kreu i Bashkisë Kukës, Safet Gjici, do të dalë përpara Gjykatës së Apelit të Posaçëm më datë 14 korrik, ora 11:00, ku do të kërkojë një masë më të lehtë sigurie. 

Shorti ka caktuar gjyqtaren Saida Dollani për të shqyrtuar ankimimin e Gjicit për një masë më të lehtë sigurie.

Mësohet se ish-kryebashkiaku i Kukësit ankimoi masën e “arrestit me burg”, nëpërmjet avokatit të tij, me argumentin se tenderi që flitet në video nuk është shpallur asnjëherë nga Bashkia e Kukësit dhe se klienti i tij nuk ka kryer asnjë shkelje të ligjit.

Ish-kryebashkiaku i Kukësit u arrestua më 24 qershor me akuzën e korrupsionit pasiv, ndërsa pretendoi se nuk ka shkelur ligjin, por ra pre e një kurthi të ngritur nga ata që nuk e duan.

Safet Gjici u shfaq në një video në zyrën e tij gjatë një akti seksual me A.K., ku ndër të tjera flitej edhe për një projekt për qentë, ku kjo e fundit kërkonte favorizime nga Bashkia Kukës. 

 

Lajmet e fundit nga