LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari: Safet Gjici ka paguar për mospublikimin e videos

25 Qershor 2023, 17:06, Kronika CNA

Gazetari: Safet Gjici ka paguar për mospublikimin e videos

Gazetari Ferdinand Dervishi ka deklaruar se ish kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici ka paguar për mospublikimin e videoskandalit erotike ku shfaqej duke kryer marrëdhënie me Alma K.

Video nuk ishte autentike por e filmuar nga lart, gjë që sipas gazetarit është një justifikim për t’i thënë Gjicit pasi i morën lekët që nuk e kemi publikuar ne, por na e vodhën.

Ajo që është më e besueshme është që kjo video të jetë ofruar Safetit që të zhduket. Pasi kështu veprohet rëndom në Shqipëri, bëhet një video dhe i ofrohet personit për t’i marrë para. S’është çudi që dhe Safeti të ketë paguar dhe rëndë për këtë pjesë.

Pse e mendoj këtë gjë?

Sepse kur doli video, ajo duket sikur është vjedhur nga dikush, nga një person në një pikë montazhi dhe dikush që vjedhurazi e paska marrë.

Ky është një inskenim për t’i thënë Safetit pasi i kanë marrë dhe lekët, për mendimin tim “që kjo video na doli nga kontrolli”.

Supozojmë se Safeti ka paguar, atëherë si do justifikohen personat që nxorën këtë videon. Kjo video del vetëm nëse ata thonë që na e vodhën.

Mënyra si është bërë video fshehurazi është një justifikim që “ja na e vodhi dikush dhe ne nuk e dimë kush na e mori dhe publikoi”, tha Dervishi në një intervistë televizive./ CNA

Lajmet e fundit nga