LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Elvi Fundo flet me emra/ Kush janë gazetarët që kanë refuzuar Mirel Mërtirin e inceneratorëve

10 Korrik 2023, 21:31, Aktualitet CNA

Elvi Fundo flet me emra/ Kush janë gazetarët që kanë

Një deklaratë të fortë ka bërë mbrëmjen e sotme gazetari Elvi Fundo, teksa ka folur për inceneratorët dhe gazetarët e paguar nga “kokat” e aferës

Fundo tha në një intervsitë me Çim Pekën se njerëzit e inceneratorëve kanë kontaktuar shumë gazetarë dhe i kanë kërkuar atyre të shkojnë në Vjenë për të takuar Mirel Mërtirin.

Ai përmendi disa emra gazetarësh, të cilët sipas tij e kanë refuzuar ofertën, siç janë Klodiana Lala, Artan Hoxha dhe Enton Abilekaj.

“Shumë nga çështjet e inceneratorëve janë të dyshimta dhe duhet të tregohemi të kujdesshëm në artikulim, përfshirë këtu kolegët gazetarë. Sepse ka informacione pafund të servirura nga vetë Mirel Mëriti nga Austria. Për shembull, unë mund të them se janë kontaktuar me dhjetëra gazetarë për të shkuar në Vjenë. Është kontaktuar Klodiana Lala, mund ta pyesni publikisht, është kontaktuar Artan Hoxha. Është kontaktuar një koleg që vjen shpesh në zyrën tënde, ka shkuar edhe në studion e Ylli Rakipit, por që në fakt nuk ka pranuar. Enton Abilekaj e ka refuzuar ofertën e Mirel Mërtirit”, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga