LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evis Kushi, thirrje maturantëve/ “Vlerësoni programet prioritare, bursat janë sa paga minimale”

10 Korrik 2023, 19:50, Aktualitet CNA
Evis Kushi, thirrje maturantëve/ “Vlerësoni programet
Ministrja e Arsimit, Evis Kushi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka bërë një thirrje për maturantët gjatë një takimi me nxënësit ekselentë në Piramidën e Tiranës.

Kushi u kërkoi maturantëve të regjistrohen në degët e shpallura prioritet kombëtar nga qeveria shqiptare.

Ajo deklaroi se studentët e programeve prioritare kanë të drejtën që të aplikojnë për bursa studimi sa paga minimale.

“Ju kërkoj që të vlerësoni programet prioritare, programe që ne i kemi shpallur prioritet kombëtar dhe që të gjithë ata të rinj dhe të reja që studiojnë në këto programe kanë të drejtën që të aplikojnë për bursa studimi sa paga minimale. Është një mbështetje edhe për ju, që të studioni me tarifa zero. Po dhe të merrni pagë minimale mbështetje për ju dhe për familjet tuaja”, theksoi Kushi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga