LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Safet Gjici drejt arrestimit/ SPAK, gati prangat

19 Qershor 2023, 15:57, Aktualitet CNA
Safet Gjici drejt arrestimit/ SPAK, gati prangat
Fotomontazh - SPAK dhe Safet Gjici

3 ditë më parë u publikua videoja erotike e Safet Gjicit në zyrën e tij, ku së bashku me shtetasen Alma K., kryente një akt seksual në tavolinën e kryetarit të Bashkisë së Kukësit.

Burime zyrtare nga SPAK-u i thanë CNA-së se shtetases Alma K., i është ndaluar dalja nga Shqipëria, ndërkohë që po zhvillohen të gjitha procedurat për ish-kryetarin e Bashkisë së Kukësit, Safet Gjicin, për çështjen e një favori për zbatimin e një projekti në lidhje me qentë e rrugëve.

Këtë projekt sot CNA e konfirmoi nga profesor Sazan Guri, i cili tha se i kishte dhënë shtetases Alma K., një projekt që lidhet me vaksinimin dhe hetimin e qenve të rrugës.

Gazetari Artan Hoxha ka nxjerrë videon e mëposhtme, ku qartazi Safet Gjici në tavolinën e tij flet me Alma K., dhe diskuton në lidhje me projektin dhe personin që do ta thërrasë në zyrë.

CNA ka zbuluar nga burime nga SPAK-u se tashmë Safet Gjici rrezikon menjëherë arrestimin dhe më shumë se 10 vite burg për “korrupsion”, “shpërdorim detyre”, etj.

Të gjitha këto akuza janë duke u plotësuar me fakte dhe prova, të cilat sa vijnë e shtohen, një pjesë e tyre e siguruar në Bashkinë e Kukësit, videot e publikuara, deklarimet e vajzës, si dhe deklarimet e Safet Gjicit, i cili mesa duket tashmë do të jetë “peshku i radhës” në prangat e SPAK-ut./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga