LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Injorancë apo hakmarrje”/ Bllako i aferës së inceneratorëve sulmon SPAK-un

19 Qershor 2023, 14:10, Aktualitet CNA

“Injorancë apo hakmarrje”/ Bllako i aferës së

Në seancën e Konkluzioneve të mbrojtjes për inceneratorin e Fierit, Alqi Bllako hodhi akuza ndaj Prokurorisë së Posaçme.

Bllako tha se rikthimi tek akuzat fillestare tregon se është orkestruar goditja e tij në kuadër të një agjende të caktuar.

Ai pretendon se s'ka qenë zyrtar i lartë publik, por funksionar i lartë civil, dhe paralajmëroi se shkeljet do t'i ankimojë deri në Strasburg.

"Shkelja e ligjit është aq flagrante se nuk di nëse ka të bëjë me injorancën profesionale apo një hakmarrje personale", tha Bllako.

Lajmet e fundit nga