LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ARRSH njoftim: Hapet rruga për në Theth

21 Janar 2024, 12:52, Aktualitet CNA

ARRSH njoftim: Hapet rruga për në Theth

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se rruga për në Theth është e pastruar dhe se qarkullimi vazhdon normalisht dhe po punohet me zgjerimin e pjesës kaluese. 

ARRSH u bën thirrje drejtuesve të mjeteve që të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore. 

"Rruga është e pastruar, qarkullimi vazhdon normalisht po punohet me zgjerimin e pjesës kaluese. Temperatura  është -1°C. Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore", thuhet në njoftim./CNA 

Lajmet e fundit nga