LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aministia Penale/ PD: Jemi të gatshëm të votojmë pro

3 Prill 2024, 15:34, Aktualitet CNA
Aministia Penale/ PD: Jemi të gatshëm të votojmë pro
Foto ilustruese

Kreu i grupit të PD-së, Gazment Bardhi, ka bërë me dije se janë gati të votojnë pro sa i takon Amnistisë Penale.

Në deklaratën për mediat, Bardhi është shprehur se përjashtim personat që janë dënuar apo akuzuar nga GJKKO nuk do të kenë mundësi për ulje dënimi apo për t'u ndjekur penalisht.

Nëse plotësohen kushtet të cilat janë dërguar në Kuvend, atëherë grupi parlamentar i PD-së është i gatshëm të votojë pro Amnistisë Penale.

“Një tjetër pikë që ka qenë pjesë e diskutimit publik, në lidhje me personat e dënuar apo akuzuar nga GJKKO apo ajo që njihet si kategori kemi kërkuar të mos përfitojnë nga amnistia.

Asnjë person që gjykohet nga GJKKO nuk do mund të përfitojë as nga ulja e dënimit apo mundësia për t'u ndjekur penalisht.

Kështu ka gatishmërinë dhe votën pro të PD sa i takon amnistisë”, tha Bardhi./ CNA

 

Lajmet e fundit nga