LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Açka “shkrin gazit” deputetët/ Këshilla që i dha ministres së Ramës

16 Maj 2022, 13:22, Politikë CNA
Video-Açka “shkrin gazit” deputetët/ Këshilla

Një deklaratë e bërë nga deputetja Flutura Açka sot gjatë diskutimeve në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, ka shkaktuar të qeshura tek deputetët.

Açka i dha një këshillë ministres Bora Muzhaqi, që të jetë më mediatike, ndërsa është shprehur se ?një pjesë e madhe e atyre në Parlament janë të rrjedhur? dhe u kërkoi ministres Muzhaqi që të ?marrin territorin që u takon?. Kjo ka shkaktuar të qeshura në Komision.

?Thonë që nuk jeni shumë mediatike, në fakt quajeni si vërejtje të bukur nga ana e këtij Komisioni: Duhet të jeni mediatike sepse ju përfaqësoni Shqipërinë nesër, kemi nevojë ta shohim Shqipërinë nesër me sytë tanë, jo të vdekura. Ta shohim sot, kështu që duhet të jeni mediatike për ta, mos i lini radhë t?ju marrë territorin politika, ku një pjesë e madhe e jona aty në Parlament duam s?duam ne, janë të rrjedhur fare dhe s?duhet të dalin fare në asnjë lloj ekrani. Bëjeni detyrën tuaj mediatike?-tha Açka.

Më tej, ndërhyri Petro Koçi, i cili tha se ?Nuk e ka për ndonjë këtu në Komision, jo?

Ndërsa deputetja e PD, iu përgjigj ?Atë e vendos? nuk e di, mund të filloj edhe tek unë. Kështu që nuk e përjashtova as veten në këtë pikë (qeshin) Por që në sytë e mi ne i kemi marrë territor të rinjve, kështu që merrni territorin që ju takon ju.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga