LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Rama, në burgun e Hagës

10 Maj 2022, 10:15, Aktualitet CNA
Video-Rama, në burgun e Hagës

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në burgun e Hagës për të vizituar ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Në orën 11:30, raportohet se Rama ka nisur takimin e tij me Thaçin, i cili pritet të zgjasë disa orë.

Po sot, Thaçi ka dalë para Gjykatës Speciale për shkak të aktakuzës së re, të ndryshuar, të cilën Prokuroria e Specializuar e dorëzoi së fundmi në gjykatë.

Thaçi u deklarua i pafajshëm dhe i quajti të pakuptueshme akuzat e reja/CNA.al

Lajmet e fundit nga